Kurz běžeckého lyžování

Díky rostoucím cenám elektřiny a tímpádem i stoupajícím cenám permanentek a taktéž v souvislosti s rozvojem vzdělanosti v oblasti životního prostředí a jeho ochrany se jeví tento typ kurz ve školách jako velmi vhodná alternativa klasického školního lyžařského kurzu.

Žáci provedou během pětidenního kurzu základy běžeckého lyžování. Na kurzu je věnován dostatečný čas jak klasickému stylu, tak technice bruslení. Klademe důraz na provedení základů těchto disciplín, stejně tak je pro nás ovšem důležitý přenos historických souvislostí v kontextu s environmentálním přesahem i bezpečným chováním člověka na horách. Děti učíme hravou formou pomocí pozitivní motivace a přirozené autority. Nácvik dovedností probíhá v blízkých běžeckých stopách i mimo ně. Děti jsou rozřazeny do skupin vedených zkušenými instruktory. Jeden instruktor vede vždy jen jednu skupinu (max. 12 dětí) v průběhu celého kurzu z důvodu nastolení důvěry mezi ním a dětmi.

 

Chata Plešivka Abertamy - lyžařské kurzy pro děti - zajištění lyžařských kurzů - ubytování pro školní lyžařské kurzy

Chata Plešivka

je přes 300 let stará, zrekonstruovaná nádherná krušnohorská chalupa v obci Abertamy v nadmořské výšce okolo 900 metrů. Hornická kulturní krajina Abertamy – Horní Blatná – Boží Dar byla v roce 2019 zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO. Chata má celkem 25 lůžek a je tedy vhodná pro jednu třídu. V rámci doplňkového programu tedy lze zažít i mnoho zajímavého mimosportovního vyžití. Chata nabízí romantický výhled na blízký moderní rodinný ski- areál Plešivec, kde probíhá výuka sjezdového lyžování. Doslova za domem je přístup k běžeckým stopám.

 

Hotel Jelenovská - lyžařské kurzy ZŠ Lyžování - lyžařské zájezdy pro školy - organizace lyžáků pro dětiHotel Jelenovská

je usazen uprostřed překrásné chráněné krajiny Bílých Karpat v lese, kde dominantou je nenarušená příroda, klid a čistý vzduch. Lyžařská výuka probíhá na sjezdovce přímo pod hotelem, která je vhodná zejména pro děti mladšího školního věku.

 

Lyžařské kurzy pro školy Chata Radost - lyžařské výlety ZŠ Lyžování - organizace lyžákůChata Radost

Leží uprostřed čisté přírody nedaleko lyžařského střediska Deštné v Orlických horách. Lekce probíhají v lyžařském areálu i v okolní divoké přírodě.

 

 

Hotel Fontána Lipno - Lyžařské kurzy pro školy - lyžařské výlety ZŠ Lyžování - organizace lyžákůHotel Fontána

se nachází v nadmořské výšce 750 m v malebné oblasti na břehu Lipna. Samotný resort je tvořen centrální budovou hotelu s několika ubytovacími budovami a se sportovišti.

 

 

Chata u Medvěda Jizerské hory - Lyžařské kurzy pro školy s dopravou - organizace lyžařských výletů ZŠ Lyžování - organizace lyžákůChata u Medvěda

se nachází v obci Kořenov v Jizerských horách. Chata prošla v roce 2021 rekonstrukcí a nabízí ubytování až pro 40 osob. Je vybavena sociálním zařízením u každé z osmi ložnic, společenskou místností, hospůdkou a četnými možnostmi pro trávení volného času. Lyžařské lekce probíhají na 300 m vzdálené sjezdovce, v okolní přírodě nebo v blízkém areálu Rokytnice nad Jizerou.

 

Horská bouda Na Muldě lyžařské kurzy ZŠ Lyžování - lyžařské zájezdy pro školy

Horská bouda Na Muldě

se nachází v krásném prostředí Krkonošského národního parku v oblasti rekreačního střediska Pec pod Sněžkou ve výšce cca 1000 m n. m. Jde o objekt patřící FTVS UK splňující ta nejpřísnější kritéria pro výuku sjezdového lyžování. Je dobrým výchozím bodem pro pěší turistiku, včetně méně náročných výletů do blízkého okolí.